Quantcast
Channel: מגזין פורטפוליו
Viewing all articles
Browse latest Browse all 3234

מידע פנים // עידית אבו

0
0

שטח פרטי

עידית אבו, בת 47, מעצבת פנים המתמחה במרחבי למידה וסביבות עבודה. גרה במודיעין.
פייסבוק / אינסטגרם

מפרט טכני

תכנון חללים משותפים להשכרה על בסיס חודשי או יומי בחדרה. הפרויקט, סניף שני של החברה המקומית BEWORK, כלל שיפוץ יסודי של מבנה ישן שהיה בעבר מכללה, ומשתרע על שטח של 700 מ״ר.

הפרטים הקטנים

בעלי החברה פנו אלי ובקשו לשפץ את חלל המבנה הקיים ולהפוך אותו לחלל עכשווי, נעים וצעיר, המאפשר מפגשי נטוורקינג ועבודה במרחב ציבורי. זהו המתחם השני בבעלות החברה, כך שהעיצוב היה צריך להתחשב במוטיבים קיימים ולעשות שימוש בצבעי הלוגו שלה. התקציב שהוקצה לפרויקט היה מוגבל מאד, אתגר שדרש, בין היתר, מציאת פתרונות יצירתיים וזולים.

מרפסת פנורמית המהווה נקודת מגוז מפתיעה בחלל ומעניקה תצפית על העיר, תוכננה כמקום מפגש לארוחות צהריים לצד מטבח מרכזי. על־מנת לחסוך בעלויות החלטתי להשאיר את צבעם הירוק של פרופילי החלונות (גון ירוק בקבוק של פעם) ועל בסיסו ליצור את פלטת הצבעים והחומרים שתוביל את הפרויקט. את ויטרינת החלונות בחרתי להדגיש, ולהעניק פרשנות עכשווית לצבע הפרופילים באמצעות חשיפת תקרת קסטות הבטון (פרט ארכיטקטוני שתואם לאותו סגנון תקופתי של צבע הפרופילים הקיים) מבעד לתקרה אקוסטית קיימת, וצביעתה בגון ירוק של לוח גיר.

עידית אבו. צילום: דקל אבו

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

פלטת הצבעים התגבשה מתוך הקיים, כשאליה התווסף מנעד של  גוונים ירוקים, כחולים ונגיעות של צהוב. לתוך פשטות החומר והצורה הוספתי שימוש בעץ זול וזמין מסוג OSB שמשמש לריהוט המרכזי בחלל הציבורי, וכן בפח צבוע וחתוך בלייזר, המשמש למחיצות מאווררות בחלל.

המוקד מרכזי בחלל הציבורי הוא אזור מיני גולף: יחידת נגרות באורך 14 מטרים, המשלבת בתוכה משחק מיני גולף, מיטות רביצה, נדנדות ובר ארוך המשמש עמדת עבודה. יחידה זו משקפת את רוח הפרויקט כמתחם ציבורי וצבעוני במינון מדויק, המאפשר מגוון אופציות לנטוורקינג עם קריצה היתולית ומשוחררת. היחידה מגלמת חיבור לשמחה וילדות כמוטיבים שמניעים אותי לפעולה, ומהווים בעבורי מקור ליצירתיות ומעוף, כמו גם הזדמנות להטביע חותם אישי.

פרט שולי

טרנדים תמיד נראים לי כתופעה שנעה במסלול קבוע החוזר על עצמו: החל בנקיים ומינימליסטיים, המשך למוגזמים ועמוסים, וחוזר חלילה. בגדול אני לא אוהדת טרנדים, לא אוהבת שמכתיבים לי הוראות מדויקות של מה צריך ומה נכון ומבטלים את כל מה שקדם לו. מאידך, גם לא הייתי מוותרת עליהם, אלא מתייחסת אליהם כאל הצעה וכהזמנה לדיון עצמי והמשך פיתוח.

לפרטים נוספים

אחת הדמויות שמעוררות בי השראה היא רונית אלקבץ ז"ל, שמבחינתי הייתה אישיות אותנטית, בהירה ומדויקת ואישה חזקה ופורצת דרך. היא לא חששה לבטא את עמדותיה ביחס לאופנה ולנשים, והייתה גם בעלת סגנון משובח וייחודי, שלעתים נדמה היה מסתורי ואף ביזארי משהו. לעצב חלל בעבור אישה כמוה, שיבטא את כלל רובדי אישיותה, נראה לי אתגר מיוחד במינו.

פרטים נבחרים

גלגלי כביסה שמצאתי היוו את הבסיס ליצירת אלמנט העושה דרכו לאורך המדרגות המובילות לחדר העבודה שלי ומסתיים בלוח מודעות מעל שולחן העבודה. האלמנט הזה אהוב עלי במיוחד בשל המקוריות שלו, מתיחת גבולות החומר והצורה שהוא מגלם, הפשטות והרעיון הלא השגרתי שהביאו ליצירה המעוררת סקרנות בקרב כל מי שרואה אותה. אני אפילו מרגישה הזדהות עם האלמנט בגלל פשטות החומר והצבעוניות שמאפיינת אותי.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת hi@prtfl.co.il
לקריאת כל המדורים של ״מידע פנים״ לחצו כאן

אלמנט מבוסס גלגלי כביסה בביתה של אבו

The post מידע פנים // עידית אבו appeared first on מגזין פורטפוליו.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 3234

Latest Images

Untitled

Untitled

Trending Articles


Dibujos para colorear de Ben 10


Untitled


Libros para colorear


Dibujos para colorear de perros


Pintar a Ben 10


Dear Ex Quotes, Sakit Quotes


Confidence Quotes – Confident Quotes


Break up Quotes Tagalog Love Quote – Broken Hearted Quotes Tagalog


Tagalog Love Quotes | Best Tagalog Sad Love Quotes


Love Quotes Tagalog


Long Distance Relationship Tagalog Love Quotes


Dibujos para colorear de Sonic


Mandalas de flores para colorear


Koala para colorear


Crush Quotes , pagibig Quotes


Happiness Quotes


Best Papa jack Love Quotes


Quotes About LOVE : Tagalog love Quotes


Tagalog Valentine’s Day Quotes | Tagalog Sad Valentine’s Quotes


All About Tagalog Quotes