Quantcast
Channel: מגזין פורטפוליו
Viewing all articles
Browse latest Browse all 3234

רן סגל: יש אנשים שרוצים אקדמי ויש אנשים שרוצים אונליין

0
0

יובל:

הי רן, מה קורה? איך אתה עם כל הסדר העולמי החדש שכפה עלינו הווירוס?

רן:

הכל בטוב בהתחשב בנסיבות, הילדים (3 ו־5) בבית אז גם אני חצי מהזמן בבית, בחצי השני עוד הולך למשרד אבל נראה שגם זה יגמר בקרוב

יובל:

כן… אז כבר כמה שנים טובות אני עוקב אחריך, והפוסטים שלך על למידה אונליין תפסו לי את הין עוד לפני המשבר הנוכחי שמכריח את כולם להתרגל למצב של למידה מרחוק. אז מה זה פלאקס? מה קורה שם?

רן:

לפני ארבע שנים התחלתי לתעד את העבודה שלי כמעצב ביו־טיוב, על בסיס יומי, וגדל קהל לערוץ. לפני שנה תכל׳ס לגמרי במקרה הוצאתי קורס לבקשת הקהל, וזה ממש התפוצץ, ככה שהחלטתי לשנות פוקוס ולהמשיך לעשות מה שעובד ונראה שאנשים מאד אוהבים (+ עוזר להם + הם מוכנים לשלם עליו)

יובל:

מה היה הקורס הראשון ההוא?

רן:

בניית אתרים עם כלי שנקרא וובפלו. זה משהו שגם לימדתי בארץ בסדנאות לפני. והם גם היו הספונסרים של ערוץ היו־טיוב שלי

יובל:

זה היה לפני / אחרי nuschool?

רן:

היו־טיוב התחיל בזמן הנוסקול, שאחר כך התגלגל להיות פרוספרו (מוצר הצעות מחיר אונליין לפרילאנסרים). את הקורס השקתי במקביל להחלטה לסגור / למכור את פרוספרו כי זה לא התרומם מהר כמו שקיווינו

יובל:

ואיך מהרצאה אחת התגלגל flux academy?

רן:

פלאקס זה שם ערוץ היו־טיוב שהתחיל כבר לפני ארבע שנים. הקורס היה גלגול של סדנה שעשיתי כמה פעמים, המקור היה שהחברה הזמינה אותי להעביר סדנה בארצות הברית באיזה כנס ואחר כך פשוט התחלתי להעביר אותה גם בארץ

יובל:

ומה אתה מציע שם היום? איך זה עובד? כמה זה עולה? מי קהל היעד (מלא שאלות, אני יודע…)

רן:

קהל היעד הוא מעצבים, רובם הגדול הוא כאלו שלמדו עצמאית (לא במוסד אקדמאי ״רגיל״), בכל העולם. היום יש שני קורסים: אחד מלמד לעצב אתרים, אחד מלמד לפתח אתרים (בוובפלו), וכרגע אני עובד על הקורס הבא שמלמד איך להיות מעצב עצמאי (פרילאנס).

המחיר לקורס נע בין $500-$700 (מדי פעם אני עושה מבצעים או באנדל של הקורסים). הקורס מורכב מווידאו שאפשר לצפות מתי שנוח לך (כל קורס הוא בערך 12 שעות תוכן), וגם קהילה (כרגע בפייסבוק) של סטודנטים שעוזרים אחר לשני, מכירים, עושים שיתופי פעולה וכל מיני דברים מגניבים אחרים.

לדוגמה, יש לנו ״אתגר עיצוב״ חודשי לסטודנטים, והזוכה מקבל איירפודס פרו. זה מעודד אותם להתאמץ ולעשות עבודה טובה (שגם משרתת אותם בתיק עובודות). בחודש שעבר האתגר היה לעצב מחדש אתר של עמותה נגד גזענות. החודש נעשה בטח משהו לקורונה

יובל:

וכשאתה אומר 12 שעות וכן זה 12 שיעורים של שעה, פורמט אחר? שבהם מה קורה? אתה מדבר ומציג דוגמאות? נותן טיפים? אתה יכול לתת דוגמה או שתיים ספציפיות יותר לנושאים כדי שנבין?

רן:

לא. זה יותר כמו 50-60 סרטונים, כל אחד באורך שרלוונטי לו. רובם באיזור 10 דקות אבל יש כאלו של 30-60 דקות, נניח כשאני מדגים איך בונים משהו. הפורמט של הוידאו שונה בהתאם לתוכן – לפעמים אלו מצגות ולפעמים צילום מסך כשאני מלמד תוכנה ספציפית. יש לי גם קורס שלם שהוא תוכנה – וובפלו

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

יובל:

אז בוא נחזור לקהל היעד. אני זוכר את הטקסטים שלך על הבעיות שיש/היו לך עם לימודי העיצוב באקדמיה, ועכשיו אתה אומר שקהל היעד הוא מעצבים, שרובם הגדול הוא כאלו שלמדו עצמאית (לא במוסד אקדמאי ״רגיל״). מה אתה מציע להם שחסר להם? או שהם לא מקבלים בקורסים לכאורה מקבילים אחרים?

רן:

באופן אירוני נכנסתי לשוק די פנוי. אף אחד כמעט לא מלמד ״עיצוב אתרים״, לא באינטרנט ולא בבית ספר. אבל מן הסתם מי שמתעניין הוא מי שגם ככה רגיל ללמוד באינטרנט (וגם לשלם מחירים נמוכים משמעותית מאקדמיה רגילה)

יובל:

אבל יש קורסים שמלמדים את התכנות? מה ההבדל? תגיד משהו על העיצוב שאתה מלמד

רן:

תכנות כן. את התוכנה הספציפית שאני מלמד לא היה (עכשיו מתחילים גם אחרים). בקורס עיצוב, הפוקוס על תהליך עיצוב שהוא משותף עם הלקוח – איך לעבוד עם הלקוחות כדי להבין את המטרות שלהם, איך לתרגם את המטרות לעיצוב. עקרונות של חוויות משתמש וגם עקרונות בסיסיים של תקשורת חזותית (צבע, טיפוגרפיה, לייאאוט) אבל הכל בקונטקסט של המטרה – עיצוב אתר במקרה הזה

יובל:

אז אם לחזור לתובנות שלך לגבי לימודי העיצוב באקדמיה ומה שאתה מציע, מה העמדה שלך היום אחרי – כמה, עשר שנים בערך? – שסיימת את שנקר?

רן:

בגדול, אני חושב שלימודים ״אקדמאים״ ולימודים ״אונליין״ אלו שני מוצרים שונים שלא בהכרח פונים לאותו קהל יעד. יש אנשים שרוצים אקדמי (חשוב להם תעודה / מוסד מוכר / צריכים להיות בכיתה כדי להתרכז), ויש אנשים שרוצים אונליין (תקציב / מיקום / נוחות). שתי האופציות לא מושלמות כרגע וצריכים ללמוד זו מזו, אבל יש התקדמות בשני הצדדים.

הדבר הנוסף הוא שהיום חייבים להמשיך ללמוד כי הפלטפורמות משתנות כל הזמן. וללימודי המשך קצת יותר אידאלי אונליין (אם כי יש גם לימודי המשך אוף ליין לא רעים)

יובל:

ויש את הקורונה שכבר מחייבת את כולם להתסגל למציאות חדשה. מה למדת על הוראת האונליין בשנים האחרונות? מה אתה יודע היום שלא ידעת כשהתחלת?

רן:

שמוטיבציה זה 50% מהסיפור. אם רק תלמד אנשים הם לא בהכרח יעשו עם זה משהו. צריך להניע לפעולה. אם תסתכל על הנתונים של לימודים אונליין אפשר לראות בגדול ש־70-80% לוקחים קורס ולא מסיימים.

יובל:

ומבחינתך כמרצה? תן איזה טיפ למי שעושים עכשיו את צעדיהם הראשונים בלית ברירה

רן:

אין לי הרבה טיפים למעט שזה נהיה קל יותר ככול שעובר הזמן, ומשתפרים. אני הייתי גרוע מאד בהתחלה. התחלתי עם תסריטים וזה נשמע מוקרא וגרוע. לאט לאט למדתי. אבל קח בחשבון שעשיתי +1,000 סרטים ביו־טיוב ככה שהתאמנתי הרבה

יובל:

אז יש לנו טיפ: תעשו קודם סרטים ביו־טיוב…

רן:

חח אולי. פשוט תתחילו; זה הטיפ

יובל:

לגמרי. מה עוד? משהו חשוב נוסף להגיד לפני שמסיימים?

רן:

תשטפו ידיים ✌

לקריאה נוספת

The post רן סגל: יש אנשים שרוצים אקדמי ויש אנשים שרוצים אונליין appeared first on מגזין פורטפוליו.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 3234

Latest Images

Untitled

Untitled

Trending Articles


Dibujos para colorear de Ben 10


Bugs Bunny para colorear


Dibujos para colorear de Sonic


Mandalas de flores para colorear


Koala para colorear


Crush Quotes , pagibig Quotes


Happiness Quotes


Best Papa jack Love Quotes


Tagalog Love Quotes | Best Tagalog Sad Love Quotes


Tagalog Inspirational Quotes


Las pistas de Blue para colorear e imprimir


Pintar a Ben 10


Libros para colorear


Dibujos para colorear de perros


Pintar a Ben 10


Dear Ex Quotes, Sakit Quotes


Confidence Quotes – Confident Quotes


Quotes About LOVE : Tagalog love Quotes


Long Distance Relationship Tagalog Love Quotes


Love Quotes Tagalogclick here for Latest and Popular articles on Search Engine Optimization (SEO)