Quantcast
Channel: מגזין פורטפוליו
Viewing all articles
Browse latest Browse all 3234

אבישי אדלר וירון ז׳ילונקה // הגדת קורונה פסח 2020

0
0

אם הייתם שואלים אותנו לפני חודשיים מה אנחנו – אבישי אדלר וירון ז׳ילונקה, סטודנטים בבצלאל ובמכון טכנולוגי חולון – מתכננים לעשות ביומיים שלפני פסח, כנראה שהיינו מדברים בעיקר על חופש ועל איפה נהיה בסדר. אבל לחיים יש תוכניות משלהם, ומצאנו את עצמנו מסוגרים בבית, עם פיג׳מה ובלי לו״ז.

אחרי שהתחתנו עם נטפליקס ורוקנו שוב ושוב את המקרר, הרגשנו שהמציאות המטורפת שאנחנו חווים לא יכולה לעבור סתם ככה, היא חייבת להשאיר חותם. לקראת פסח המתקרב בצל הקורונה הרמנו את הכפפה והחלטנו להציג אמירה מקומית על המצב הבלתי רגיל.

הסיפור של פסח הוא סיפור של אמונה, שמלמד כי משבר יכול להוליד לעולם יצירה והתפתחות. בימים שבהם נסגרים מקומות עבודה ובילוי, אנשים מתכנסים בפחד ויש תחושה שהמציאות משתנה, רצינו להציג כוחות יצירה דווקא מתוך הזמן הזה, שאנו חלק ממנו, ולציין אותו בהקשר של מציאות חיינו.

נועה פלד

ערן יונה

יובל קדושים

השנה יהיה פסח אחר, חג כפי שלא הכרנו אותו. בפסח אנחנו מציינים מאורע היסטורי חד פעמי, שבו בני ישראל יצאו מעבדות לחירות והפכו להיות לעם. סיפור יציאת מצרים עובר לאורך הדורות וההגדה מהווה מקור השראה ליוצרים ויוצרות רבים/

חשבנו שהשנה נוכל להביא ערך מיוחד לסיפור ההגדה ולשקף את רוח התקופה. השידוך בין סיפור ההגדה לבין הסיפור של התפשטות הקורונה בישראל (ובעולם) בשנת 2020 בא לידי ביטוי אישי ומגוון בעבודות – לכל אחד מהיוצרים יש זווית ראייה ייחודית וסגנון אישי, ובכל איור יש קשר בין חוויה מהתקופה האחרונה לטקסט כלשהו בהגדה.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

יוצרים רבים מתעסקים בנושא הכאוב של חוויית ליל הסדר החסרה, הבדידות של המבוגרים וההפרדה בין בני המשפחה. יש כאלו שלקחו את הפרויקט לכיוון יותר הומוריסטי וקליל, כמו למשל חטפן האפיקומן, או מוכה הצפרדע שאינו בודד יותר. הגיוון נראה גם בטכניקות, החל מטיפוגרפיה, עבור בשינוי הטקסטים לאקטואליה, וכלה בציורי שמן אקספרסיביים או איורים דיגיטליים מדויקים.

Instagram Photo

נעם בן עטר

נעה ולדמן

אבישי אדלר

יובל יצחק

כפי שהיצירות מגוונות, כך אנשים שונים ורבים יכולים להתחבר לפרויקט ולהרגיש שהם חלק מהסיפור שנכתב ממש ברגעים אלו על התקופה המוזרה הזו, שעוד יסופר עליה בעתיד. אנחנו מאמינים שאת הפסח הזה לא ישכחו עוד הרבה שנים – כי הוא מדבר על ההתמודדות שלנו עם המשבר ועל ההתכנסות שלנו כעם. אנחנו מאמינים שהחירות האמיתית של האדם היא פנימית, ואיננה תלויה בדברים המתרחשים בחוץ. בתקופה כזו, החופש הפנימי שיש לאנשים בכלל ולאמנים בפרט יכול להביא ליצירה פורה למרות, ואולי דווקא מתוך המגבלות.

הפרויקט עלה בעמוד אינסטגרם ייעודי לקראת החג, ובהמשך אנחנו מקווים, לאחר שתסתיים תקופת הסגר, והקורונה תישאר כזכרון רחוק, נוכל להציג את היצירות בתערוכה אמיתית שתחגוג את החירות שלנו.

יוזמי הפרויקט: אבישי אדלר, סטודנט במסלול המשולב של מדעי המחשב באוניברסיטה העברית ותקשורת חזותית בבצלאל; ירון ז׳ילונקה, סטודנט לעיצוב אינטראקטיב במכון טכנולוגי חולון.


מדור הגשות כולל חומרים שהתקבלו במערכת פורטפוליו. שלחו לנו סיפורים חדשותיים, מידע בלעדי ופרויקטים מעניינים ותקשורתיים. פרטים נוספים בעמוד ההגשות שלנו

אור סגל

דין לנר

אורי תירוש

The post אבישי אדלר וירון ז׳ילונקה // הגדת קורונה פסח 2020 appeared first on מגזין פורטפוליו.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 3234

Latest Images

Untitled

Untitled

Trending Articles


Dibujos para colorear de Ben 10


Untitled


Libros para colorear


Dibujos para colorear de perros


Pintar a Ben 10


Dear Ex Quotes, Sakit Quotes


Confidence Quotes – Confident Quotes


Break up Quotes Tagalog Love Quote – Broken Hearted Quotes Tagalog


Tagalog Love Quotes | Best Tagalog Sad Love Quotes


Love Quotes Tagalog


Long Distance Relationship Tagalog Love Quotes


Dibujos para colorear de Sonic


Mandalas de flores para colorear


Koala para colorear


Crush Quotes , pagibig Quotes


Happiness Quotes


Best Papa jack Love Quotes


Quotes About LOVE : Tagalog love Quotes


Tagalog Valentine’s Day Quotes | Tagalog Sad Valentine’s Quotes


All About Tagalog Quotes